wtorek, 8 maja 2018

Cjanit, hematyt i tygrysie oko - amulety nie tylko dla wiedźm ;-)

Dzisiaj znowu poszło wiertło do roboty ;-) Dzisiaj wybrałam wyjątkowe kamienie. Pierwszy z nich to cjanit (dysten, kyanit). Kamień ten nie przyjmuje negatywnych energii. Jest to kamień idealny do pracy duchowej. Oczyszcza i wzmacnia aurę, tworzy tarczę ochronną. Może być stosowany na wszystkie czakry. Dysten to również doskonały kamień do medytacji, rozwija także zdolności parapsychiczne, zwłaszcza jasnowidzenie. Pobudza umysł na wyższy poziom odczuwania.
Warto posiadać go w swojej kolekcji :-D
Kolejny to hematyt - wierzono, że noszony przez dziewczęta uchroni je przed urokami, zaś magowie nie przystępowali do rytuału magicznego, jeśli nie założyli pierścienia z krwawnikiem.
Hematyt symbolizuje trwałość, siłę, trzymanie się zasad. Pomaga zamienić marzenia w jawę. Bardzo pomocny w równoważeniu energii ciała i ducha.
Przypisuje się mu korzystne działanie w stanach zapalnych. Wzmacnia odporność na stres i wspomaga dotlenienie organizmu. Pomaga przy anemii, bólach pleców, zakrzepach.
Trzeci z nich to tygrysie oko.  Nosimy go by zapewnić sobie powodzenie finansowe, dobrobyt materialny.
Jest to kamień pewności siebie, sukcesu i bogactwa. Przynosi szczęście w grach liczbowych. Wzmacnia energię osobistą, przywraca naturalny przepływ energii i równowagę pomiędzy ciałem i psychiką.
Poprawia samopoczucie i wyostrza zmysły.
I na który tu się zdecydować?... Najlepiej mieć wszystkie trzy :-D


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz